09.10.2017 6.2. Rozbudowa Domu Studenckiego nr 5 na Kampusie Służewiec (przez dobudowanie nowego skrzydła) na potrzeby domu studenckiego i Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego

Pracownicy UW realizują rocznie około 3,5 tys. tematów badawczych. Uniwersytet jest najbardziej aktywną polską uczelnią pod względem zdobywania grantów na prowadzenie badań. Budowa nowej siedziby Wydawnictw UW poprawi warunki dla popularyzacji publikacji naukowych, powstających na Uniwersytecie Warszawskim.

Budynek usytuowany będzie w dobudowanym skrzydle do domu studenckiego przy ul. Smyczkowej 5/7 w Warszawie. Dlatego też górne kondygnacje budynku zostaną przeznaczone na powierzchnię domu studenckiego, natomiast dolne na potrzeby wydawnictw uniwersyteckich.