28.09.2017 2.2. Przebudowa Domu Studenckiego nr 5 na Kampusie Służewiec

Stale wzrasta liczba obcokrajowców studiujących na UW zarówno na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich, jak i stypendystów  programów europejskich, innych programów rządowych, w tym CEEPUS i DAAD, a także przyjeżdżających w ramach umów o bezpośredniej współpracy akademickiej.

Przyciąganie kolejnych studentów z zagranicy nie będzie jednak możliwe bez ułatwienia im codziennego funkcjonowania na uczelni. Jednym z najpilniejszych zadań w tym zakresie jest budowa nowoczesnych domów studenckich  spełniających standardy XXI wieku.  Korzystać z nich będą także utalentowane osoby z Polski pochodzące z miejsc oddalonych od Warszawy. W kontekście umiędzynarodowienia szczególne ważne jest powstanie hotelu akademickiego (domu pracownika naukowego) dla naukowców wizytujących z zagranicy. Poza obiektami dedykowanymi studentom, uczelnia powinna posiadać przestrzeń pobytową o wyższym standardzie w dogodnej lokalizacji.